Sterowanie głosowe – jak to działa?

"Hej Google, włącz kominek."

   "Alexa, włącz kominek."

Sterowanie głosowe to dość popularny temat. Wszystkie urządzenia Enjoyable Warmth są kompatybilne z usługami Amazon Alexa i Asystent Google. Co jest potrzebne, aby obsługiwać je w ten sposób i jak to działa?

Wymagane

Aby obsługiwać urządzenia Enjoyable Warmth przy pomocy sterowania głosowego potrzebne są: 

  • inteligentny głośnik z wbudowaną usługą Alexa lub Google Assisant, na przykład:
    • Amazon Alexa: Echo, Echo Dot lub Echo Show Amazon, albo inteligentne głośniki np. Bang & Olufsen, Bose lub Sonos
    • Asystent Google: Home, Home Mini lub SmartHub Google, albo inteligentne głośniki np. Harman Kardon, Sonos lub LG
  • nazwa użytkownika Enjoyable Warmth
  • oraz oczywiście inteligentne urządzenie Enjoyable Warmth. Kominki na bioetanol są urządzeniami wyposażonymi w sztuczną inteligencję w standardzie, natomiast promienniki podczerwieni można obsługiwać przy pomocy sterowania głosowego po zakupie inteligentnego pilota zdalnego sterowania.

Jak to działa?

W chwili wydania polecenia głosowego głośnik przekazuje wiadomość do serwerów Amazon lub Google, w których są one analizowane i przetwarzane na tekst, który następnie trafia do serwerów Enjoyable Warmth. Co więcej, wysyłane są dane dotyczące danego urządzenia (identyfikator urządzenia) oraz kto wydał polecenie (oczywiście musi to być Twoje urządzenie!). Serwery Enjoyable Warmth wysyłają polecenie do odpowiedniego urządzenia. Cały proces komunikacji pomiędzy głośnikami i serwerami Amazon lub Google, serwerami Enjoyable Warmth oraz urządzeniami odbywa się w trybie szyfrowanym. Nikt z zewnątrz nie może ingerować. 

Aby umożliwić sterowanie głosowe należy połączyć konto Enjoyable Warmth z kontem Google lub Amazon. Google i Amazon nie przechowują hasła użytkownika Enjoyable Warmth, a po zmianie hasła można zdecydować się nie łączyć kont ponownie. Technologia łączenia kont w Google i Amazon jest praktycznie taka sama.

Amazon

Jeśli posiadają Państwo urządzenia Amazon, należy przejść do strony alexa.amazon.com i wyszukać „Enjoyable Warmth” w „Umiejętnościach”(„Skills”):

Amazon Alexa skill Enjoyable Warmth

Można tu znaleźć przykłady zdań w różnych językach:

Kies andere talen

Po kliknięciu „UPOWAŻNIJ” („ENABLE”), konto Amazon zostanie połączone z kontem Enjoyable Warmth (szczegóły w instrukcji obsługi Enjoyable Warmth).

Google

Łączenie konta użytkownika z Google wygląda praktycznie tak samo, jednak konto musi zostać połączone przez aplikację Google Home na telefonie. Można tam dodać nowe urządzenie (opcja „Dodaj” – „Add”):

Google Assistent - apparaat toevoegen

Następnie trzeba znaleźć usługę"Enjoyable Warmth":

Google Assistent - Enjoyable Warmth service

Konto użytkownika Enjoyable Warmth zostanie połączone z kontem Google (szczegóły w instrukcji obsługi Enjoyable Warmth).

Obsługa urządzeń

Po połączeniu kont można z łatwością obsługiwać urządzenia przy pomocy głosu: „Hej Google, rozpal kominek” lub „Alexa, ustaw ogrzewacz na 75%”.

Oczywiście obsługa bezpośrednia i przy pomocy aplikacji również są możliwe!