Obsługa ogrzewaczy i kominków przy pomocy Samsung SmartThings

Samsung SmartThings

Samsung SmartThings to świetna platforma – niedroga, dzięki wbudowanym funkcjom WiFi, Zigbee oraz ZWave kompatybilna z wieloma urządzeniami, połączona ze świetną aplikacją umożliwiającą integrację wielu urządzeń. Co to oznacza? Przekonajmy się!

Dodaj nasze urządzenia do SmartThings

Aby obsługiwać nasze urządzenia przy pomocy aplikacji SmartThings, trzeba je najpierw dodać – wybrać symbol „+” na ekranie głównym, a następnie wybrać „Urządzenie” do dodania, szukając według marki i wybierając „Enjoyable Warmth”:

  

Aby obsługiwać urządzenia Enjoyable Warmth należy zalogować się przy pomocy danych wprowadzonych podczas rejestracji w Enjoyable Warmth oraz wyrazić zgodę na dostęp aplikacji SmartThings, aby w Twoim imieniu mogła sterować urządzeniami:

 

Obsługa urządzeń dzięki SmartThings

Po dodaniu urządzeń można nimi sterować przy pomocy aplikacji SmartThings: włączać, wyłączać, dostosowywać poziom pracy:

Operate fireplace from SmartThings app

Na tym ekranie można również ustawić czasomierz (włączanie lub wyłączanie np. po 1h) lub ustanowić harmonogram (włączanie lub wyłączanie o konkretnej godzinie).

Automatyzacja z SmartThings

Połączenie z aplikacją SmartThings umożliwia także integrację działań z urządzeniami Zigbee i ZWave. Posiadając na przykład dostępny w rozsądnej cenie czujnik drzwi lub przycisk Xiaomi Aquara można skonfigurować automatyczne wyłączanie kominka po otwarciu drzwi lub włączenie promienników podczerwieni po wciśnięciu przycisku Aquara. Jest to bardzo łatwe nawet bez wiedzy o programowaniu. Przykład ukazuje poniższy zrzut ekranu:

 SmartThings Automation screenshot

Dzięki tzw. „SmartApp” można dokonać nawet ciekawszych konfiguracji. My na przykład skonfigurowaliśmy SmartApp, która automatycznie wyłączy kominek i promienniki podczerwieni po wyjściu z domu – dzięki temu nie trzeba już martwić się, aby pamiętać o wyłączaniu urządzeń przed wyjściem!

 

Podsumowując...

Platforma SmartThings jest świetna – posiada niedrogie centrum sterowania działające z WiFi, Zigbee i ZWave, umożliwia integrację pracy wielu urządzeń. Jest to również świetne rozwiązanie na przyszłość np. dla osób posiadających urządzenia ZWave, które chciałyby również zakupić urządzenia Zigbee – nie ma potrzeby pozbywania się posiadanych urządzeń.

Dzięki funkcjom automatyzacji (automatyzacja i Smart Apps) pracę naszych promienników podczerwieni i kominków na bioetanol można skonfigurować na wiele sposobów.