Jak zbudować swój własny, wymarzony kominek?

Wyobraźnia

Ogień stymuluje wyobraźnię, dzięki której może powstać każdy projekt. Piękny kominek to taki, który posiada kilka funkcji: 

  • Tańczący w nim płomień zapewnia przyjemny nastrój.
  • Ogrzewa pomieszczenie.
  • Może stanowić element dekoracyjny pomieszczenia, np. oddzielać kuchnię od salonu.

W przypadku kominków na gaz lub opalanych drewnem należy wziąć pod uwagę instalację: konieczne jest posiadanie otworu wylotu gazów spalinowych oraz przyłącza gazowego. Wymagania te nie są konieczne w przypadku kominków na bioetanol – potrzebna jest jedynie instalacja elektryczna. Napełnianie zbiornika to proces automatyczny: wystarczy postawić kanister obok kominka, podłączyć wąż i poczekać, aż zbiornik sam wpompuje paliwo. Nie trzeba martwić się dostawą lub pozbywaniem się spalin ani odpadów. Cechy te pozwalają na całkowitą dowolność przy projektowaniu wymarzonego kominka

 

Materiały

Podstawę konstrukcji kominka na bioetanol stanowi piękny, elegancki palnik w kształcie prostokąta. Zbiornik paliwa usytowano poniżej, dzięki czemu kominek łatwo dopasować do każdego wystroju. Podczas spalania nie powstają żadne szkodliwe substancje, nie ma więc potrzeby zakrycia palnika szkłem (szyby można zainstalować w celu zapobiegania kontaktu dzieci lub zwierząt z płomieniami). 

Chcąc zabudować kominek w zaprojektowanym przez siebie pomieszczeniu można wybrać spośród co najmniej 2 opcji, każda z których posiada dalsze warianty: 

  1. Stwórz własny projekt i wykorzystaj płyty z ognioodpornego materiału.
  2. Skorzystaj z gotowej obudowy (w połączeniu z płytą).

Gotowe obudowy dostępne są w naszym sklepie internetowym w wielu kształtach i rozmiarach. W przypadku własnego projektu zalecamy wykorzystanie płyt z materiału ognioodpornego, np. Promatect ( www.promat.co.uk). Materiał ten jest łatwy w obróbce i można go pomalować na dowolny kolor farbą odporną na wysokie temperatury.